Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Zimowe półkolonie łyżwiarsko-rolkarskie 2022 z Crazy Sport

Zimowe półkolonie łyżwiarsko-rolkarskie 2022 z Crazy Sport

Od lat organizujemy letnie i zimowe półkolonie dla dzieci i młodzieży. W tym roku po raz pierwszy połączyliśmy półkolonie łyżwiarskie z rolkarskimi. Zapraszamy do zapoznania się z pełną relacją.

dzieci na łyżwach

Nasz turnus odbył się w dniach 31 stycznia – 4 lutego. Kadrę stanowili instruktorzy z licencjami Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich z doświadczeniem trenerskim, ale i zawodniczym. Pod opieką mieliśmy czterdzieścioro śmiałków w wieku od 5 do 12 roku życia na różnym poziomie jazdy. Osoby stawiające pierwsze kroki w jeździ na rolkach i łyżwach, jak i osoby, które opanowały podstawy jazdy i chciały doskonalić swoje umiejętności oraz poznać różne dyscypliny tego sportu.

Każdy dzień rozpoczynaliśmy od nauki i doskonalenia jazdy na łyżwach. Stacjonowaliśmy na największym warszawskim lodowisku – Torze Stegny. W ciągu pięciu dni grupy podstawowe opanowały podstawy jazdy przodem i tyłem, a bardziej zaawansowane proste piruety, hamowanie bokiem oraz przekładankę.

Na naszych uczestników czekały różnorodne atrakcje specjalne – codziennie inne. Odwiedziliśmy Kino Luna, aby obejrzeć film „Nasze magiczne Encanto”. Drugiego dnia wzięliśmy udział w zajęciach z trenerem w parku trampolin „Hangar 646”. W środę przeprowadzaliśmy doświadczenia w ramach warsztatów „Mały Naukowiec”. Dodatkowo poznaliśmy rodzaje rolek i ich budowę podczas wykładu ze sprzętu rolkowego. W czwartek mieliśmy okazję do sprawdzenia się grając w kręgle w Bowl-Pub Warszawianka. Ostatniego dnia odbyła się gra terenowa, podczas której nasi podopieczni mieli do wykonania trudne zadania łączące w sobie kreatywność, kompetencje społeczne oraz organizację.

Codziennie odbywał się blok nauki jazdy na rolkach. Uczestnicy półkolonii zostali podzieleni na grupy względem posiadanych umiejętności. Podczas turnusu poznali podstawy jazdy, spróbowali swoich sił we freestyle slalomie oraz nauczyli się pokonywać przeszkody, które można napotkać podczas codziennej jazdy miejskiej.

Nasze instruktorki przeprowadziły pokazy jazdy zarówno na łyżwach (jazdy figurowej), jak i rolkach (freestyle slalomu).

Dziękujemy rodzicom za zaufanie oraz dzieciom za włożony trud w pokonywanie własnych barier.

dzieci na rolkach