Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Otwarcie sezonu Amatorskiej Ligi Slalomowej w Gdańsku

Otwarcie sezonu Amatorskiej Ligi Slalomowej w Gdańsku

plakat zawodów

13 lutego w gdańskiej Skate Arenie odbyły się zawody slalomowe otwierające nowy cykl Amatorskiej Ligi Slalomowej, a ich organizatorem była trójmiejska szkółka rolkowa Roll4all.

W zawodach wzięło udział prawie trzydziestu uczestników z różnych części Polski.

Wśród osób startujących nie zabrakło naszych klubowiczów: Zuzanny Domańskiej, Małgorzaty Graj oraz Kacpra Wawryka. Zawodniczki zmagały się w najliczniejszej i najtrudniejszej kategorii wiekowej: junior. Natomiast Kacper w kategorii open, tzw. Amatorskiej Lidze Slalomowej +.

Podobnie jak w innych zawodach slalomowych uczestnicy mają dwa trzydziestosekundowe przejazdy. Zaś w odróżnieniu od konkurencji Battle w (zawodach cyklu WSSA), oprócz trudnych trików, trzeba zaprezentować elementy freestylowe (ozdobniki) oraz wykazać się kreatywnością i płynnością układów.

Po udanych przejazdach Zuzia zajęła bardzo dobre 5 miejsce, będą najmłodszą w tej kategorii, a Gosia 11 miejsce. Kacper stanął na drugim stopniu podium, zdobywając srebrny medal. Pełne wyniki znajdziecie na stronie I Love Rolki.

Gratulujemy osobom startującym udanych występów i mamy nadzieję, do zobaczenia na kolejnych zawodach.

Dziękujemy organizatorom za atmosferę, gościnę oraz trud włożony w rozwój wrotkarstwa w Polsce oraz Patrycji Nadzie i Raku na rolkach za zdjęcia.