Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Podsumowanie Mistrzostw Europy 2021 w hiszpańskim mieście Valladolid

Podsumowanie Mistrzostw Europy 2021 w hiszpańskim mieście Valladolid

Ostatnie Mistrzostwa Europy we freestyle slalomie były dla środowiska wrotkarskiego wyjątkowe. Ze względu na pandemię koronawirusa, poprzednie zawody Mistrzostw Europy i Świata odbyły się w 2019 roku.

kadra narodowa we freestyle slalomie

Polskę reprezentowało 18 zawodników z różnych klubów, w tym dwoje podopiecznych i jedna trenerka naszego klubu- Crazy Sport. Mowa o Dominice Kaczmarczyk, Kacprze Wawryku oraz Justynie Czapli, którzy udział w tak wielkim wydarzeniu zawdzięczają ciężkiej pracy i wielu treningom.

klubowicze na mistrzostwach europy

Dominika Kaczmarczyk reprezentowała Polskę w konkurencji: Speed Slalom Junior Women, zajmując dobre 16 miejsce

Kacper Wawryk startował w konkurencjach: Classic Junior Men, Speed Slalom Junior Men oraz Battle Junior Men zajmując odpowiednio 16, 16 i 9 miejsca.

Justyna Czapla zmierzyła się w konkurencjach: Speed Slalom Senior, Women Battle Senior Women, Classic Senior Women plasując się na miejscach 8, 9, 7.

Udział w tak dużej imprezie, wśród najlepszych europejskich zawodników to niesamowite doświadczenie dla każdego startującego. Poznanie ludzi podzielających tę samą pasję, wzajemna motywacja i życzliwość to tylko niektóre z aspektów charakteryzujących świat rolkarski.

Tymczasem przygotowujemy się do dalszych zawodów, pokonywania własnych ograniczeń i przede wszystkim dobrej zabawy na kubeczkach.

Pełną listę reprezentantów Polski w Mistrzostwach Europy znajdziecie na stronie Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich.