Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Zawody slalomowe: Strzelin Freestyle Cup

Zawody slalomowe: Strzelin Freestyle Cup

Wrocław Rolkuje: Strzelin Freestyle Cup 2022 odbyły się 23 stycznia w Strzelinie. Były to pierwsze tegoroczne międzynarodowe zawody z freestyle slalomu w Polsce, wliczane do cyklu Pucharu Świata oraz światowego rankingu WSSA.

plakat freestyle slalom cup

W zawodach wzięło udział prawie 50 zawodników z Polski, Hiszpani, Czech oraz Rosji. Reprezentanci krajów mierzyli się w 2 konkurencjach: battle oraz speed slalom. Battle polega na zaprezentowaniu najtrudniejszych trików w dwóch 30-sekundowych przejazdach, zaś speed na jak najszybszym pokonaniu toru ustawionego z kubeczków, jadąc na jednej nodze.

Nasz klub był reprezentowany przez sześcioro podopiecznych oraz trenerkę Ewelinę. Zmagania zaczęliśmy od speed slalomu. Kilku naszym reprezentantom udało się przejść przez kwalifikacje i zawalczyć o miejsca medalowe. Pozostali także mogą być dumni z osiągniętych wyników i poprawionych czasów. Kategoria battle pozwoliła sprawdzić formę przed sezonem i zaprezentować efekty zimowych treningów.

uczniowie crazysport

Zawody były nie lada wyzwaniem dla wszystkich startujących, gdyż ze względu na pandemię koronawirusa było mało organizowanych wydarzeń tego typu, a co za tym idzie okazji do sprawdzenia „siebie”. Strzelin Freestyle Cup był także okazją do integracji środowiska wrotkarskiego, promocji sportu i przede wszystkich dobrej zabawy!

Wyniki naszych klubowiczów:
  • Bruno Wojsław 5 miejsce Battle
  • Lili Jabłońska 13 miejsce Battle i 9 miejsce Speed
  • Małgorzata Graj 17 miejsce Battle i 16 miejsce Speed
  • Zuzanna Domańska 17 miejsce Battle i 13 miejsce Speed
  • Kacper Wawryk 2 miejsce Battle i 1 miejsce Speed
  • Dominika Kaczmarczyk 3 miejsce Speed
  • Ewelina Czapla 1 miejsce Speed

Dziękujemy szkółce Wrocław Rolkuje za organizację zawodów, gratulujemy wszystkim startującym i przygotowujemy się do kolejnych zawodów.

Pełną galerię zdjęć znajdziecie na stronie jednego z partnerów wydarzenia: Powerslide Polska, a szczegółowe wyniki na stronie Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich.