Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Podsumowanie Mistrzostw Polski we freestyle slalomie – Kętrzyn 2022

Podsumowanie Mistrzostw Polski we freestyle slalomie – Kętrzyn 2022

W dniach 3-5 czerwca 2002 roku odbyły się Mistrzostwa Polski we freestyle slalomie. Po raz kolejny organizatorem zawodów był znany kętrzyński klub BlueBear. W wydarzeniu wzięli udział nasi klubowicze: Dominika Kaczmarczyk, Małgorzata Graj, Kacper Wawryk oraz trenerka Justyna Czapla.

podium MP

Podczas zawodów Mistrzostw Polski zostały rozegrane następujące konkurencje:

Battle Freestyle – każdy z uczestników miał do zaprezentowania 2 30-sekundowe przejazdy między kubeczkami, gdzie liczyła się technika oraz trudność wykonywanych trików. Najlepsi zawodnicy spotkali się w finale, gdzie mieli dodatkowy, trzeci przejazd i last trick.

Speed Slalom – dyscyplina, w której liczy się szybkość i precyzja. Po przebytych kwalifikacjach, zawodnicy ścigają się w parach na rozstawionych w odpowiednich odstępach kubeczkach.

Classic Freestyle – to zdecydowanie najprzyjemniejsza dla oka odmiana slalomu. Podczas około 2-minutowego przejazdy zawodnicy prezentują układy na kubeczkach do muzyki. To obok jazdy figurowej, najbardziej artystyczna odmiana wrotkarstwa, łącząca w sobie elementy tańca, gimnastyki i oczywiście rolek.

Pair Classic Fresstyle – to nieco inna wersja classic freestylu, bowiem przejazdy odbywają się w parach, a czas przejazdu waha się w okolicach 3 minut.

Freestyle Slides – to pierwsza z freestylowych konkurencji, która odbywa się bez pomocy kubeczków. Zawodnicy mają do zaprezentowania alternatywne metody hamowania. Oceniania jest trudność wykonanego ślizgu (slid’u), długość oraz oczywiście styl.

Free Jump – to również nieslalomowa konkurencja, gdyż polega na przeskoczeniu poprzeczki zawieszonej na odpowiedniej wysokości. Zawodnicy wybijają się z płaskiej nawierzchni. Podczas tegorocznych zawodów, wśród mężczyzn, został ustanowiony nowy rekord Polski – 150cm.

Wyniki naszych reprezentantów:

Małgorzata Graj startowała w Battle Freestyle. W swojej kategorii wiekowej (Women Junior), miała prawie 40 zawodniczek. Zaprezentowała bardzo dobre przejazdy.

zawodnicy MP

Dominika Kaczmarczyk wzięła udział w konkurencjach Battle Freestyle, Classic Freestyle oraz Speed Slalom. Po udanych przejazdach zdobyła dwa medale: złoty w Speed Slalom (kat. Women Senior) oraz brązowy w Battle Slalom (kat. Women Senior).

podium MP

Justyna Czapla konkurowała w Speed Slalom, Battle Slalom, Classic Freestyle oraz Freestyle Slides. W trzech pierwszych odmianach slalomu zdobyła trzy srebrne medale.

Kacper Wawryk reprezentował nasz klub w Speed Slalom oraz Battle Slalom. W pierwszej konkurencji stanął tuż za podium, zajmując 4 miejsce. Natomiast w Battle Slalom (kat. Men Senior) stanął na najwyższym stopniu, zgarniając złoty medal.

podium MP

Zawodnikom gratulujemy udanych występów, a trenerom i rodzicom dziękujemy za poświęcony czas i włożony trud w przygotowanie zawodników.

Dziękujemy organizatorom za organizację i przeprowadzenie zawodów, a także wszystkim tym, bez których zawody nie odbyłyby się!


Zapisane nagrania „live” z przejazdów można obejrzeć na stronie wydarzenia klikając tutaj.

Więcej informacji o zawodach, szczegółowe wyniki oraz galerię zdjęć znajdziecie na stronie Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich: