Przejdź do treści
Strona główna » Blog » PÓŁKOLONIE ŁYŻWIARSKO-ROLKOWE 2024

PÓŁKOLONIE ŁYŻWIARSKO-ROLKOWE 2024

Trzecia edycja zimowych półkolonii rolkowo-łyżwiarskich za nami.  Podobnie jak w zeszłym roku odbyły się dwa turnusy półkolnii w terminach: 15-19 oraz 22-26 stycznia. W tym roku towarzyszyło nam ponad 70 dzieci w wieku od 5-12 lat. Przez cały czas towarzyszyło nam hasło przewodnie: NAUKA PRZEZ ZABAWĘ.

Sprawdźcie jak się bawiliśmy!

Naszym miejscem zbiórek był Tor Stegny na Mokotowie w Warszawie. Ośrodek jest największym tego typu obiektem w Warszawie, na który składa się lodowisko wewnętrze/ hokejowe oraz tor zewnętrzny o długości 400m. To tutaj dzieci zdobywały i poszerzały zdolności łyżwiarskie. Stworzyliśmy 4 grupy zróżnicowane pod względem dotychczasowych umiejętności, aby zapewnić komfort uczestnikom zarówno stawiającym pierwsze kroki, jak i tych chcącym nauczyć się zaawansowanych technik.

Po zajęciach łyżwiarskich była chwila odpoczynku, II śniadanie oraz „atrakcja dnia”. Codziennie korzystaliśmy z różnych atrakcji, zarówno sportowych, edukacyjnych, jak i rozrywkowych. Wzięliśmy udział w:

Warsztatach teatralnych, gdzie poznaliśmy m.in. tajniki pracy głosem oraz autoprezentacji

Warsztatach kulinarnych prowadzonych przez dietetyków sportowych, gdzie przygotowaliśmy zdrowe gofry oraz tosty

Tworzeniu cukierków i lizaków w Manufakturze Cukierków

Kręglach

Hangarze 646, czyli chyba najpopularniejszej sieci parków trampolin w Polsce, gdzie skakaliśmy, wspinaliśmy się po ściance wspinaczkowej oraz korzystaliśmy z innych elementów infrastruktury obiektu

Seansie filmowym, podczas pierwszego turnusu oglądając Wyfrunięci, a drugiego Ekipa z dżungli

Po atrakcjach specjalnych był czas na obiad oraz przygotowanie się do zajęć na rolkach.

Zajęcia na rolkach odbywały się w szkole przy ul. Narbutta w Warszawie, gdzie mieliśmy do dyspozycji dużą halę, zapewniającą komfort oraz bezpieczeństwo podczas jazdy na rolkach. Podobnie jak na łyżwach, uczestnicy zostali podzieleni na 4 grupy.

Na łyżwach i rolkach mieliśmy grupę, która dopiero zaczynała przygodę, uczyła się jazdy do przodu i tyłu, hamowania bez użycia hamulca, zakręcania oraz bezpiecznego upadania. Grupy nieco bardziej zaawansowane doskonaliły umiejętności, poznały zaawansowane techniki, jak np. przekładanka, alternatywne metody hamowania, slalom oraz skoki i obroty.

Uczestnicy, którzy nie mieli własnych rolek, kasków oraz ochraniaczy jak co roku, mieli możliwość wypożyczyć sprzęt w naszym partnerskim sklepie – BladeVille Warszawa przy ul. Górczewskiej 41.

Naszą kadrę stanowili instruktorzy z licencją Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich, którzy zdecydowaną większość życia spędzili na rolkach i lodzie.

Oprócz zimowych półkolonii rolkowo-łyżwiarskich, organizujemy letnie półkolonie rolkowe oraz obozy, na które serdecznie zapraszamy, a oprócz tego prowadzimy zajęcia, warsztaty i pokazy 365dni w roku! Pełna oferta dostępna na naszej stronie.

zdjęcie grupowe obozowiczów

Dziękujemy dzieciom za atmosferę, siły i odwagę do próbowania nowych rzeczy oraz rodzicom za zaufanie!

Zdjęcia autorstwa naszych instruktorów oraz pana Tomka-dziękujemy 😊